Zaradi svoje prisrÄnosti in družabnosti so Äudoviti hiÅ¡ni ljubljenÄki. Kljub temu, da niso glasni, so zelo komunikativni, ko so zadovoljni poÅ¡krtajo z zobi, ko so razdraženi, znajo cepetati.
BIVALIÅ ÄŒE
Kletko dolžine vsaj 100 cm opremimo z napajalnikom, posodico za krano in jaslimi za seno. Na dnu morajo imeti steljo, ki je lahko žagovina, oblanci, peleti. Vanj postavimo tudi skrivaliÅ¡Äe, da se bo kunec lahko skril.
PREHRANA
Seno mora biti na razpolago ves Äas, saj mu pomaga pri urejanju prebave. Enkrat dnevno naj dobi peletirano hrano za kunce. Za priboljÅ¡ek pa mu ponudite korenje, jabolko, radiÄ, blitvo ali koÅ¡Äek suhega kruha, s katerim si bo krajÅ¡al zobke, vendar ne veÄ kor 1x-2x tedensko. Ponudimo mu lahko svežo hrano, vendar mu jo je potrebno dodajati postopoma, Äe nanjo ni navajen. Najbolj pomembno je, da ni sparjena.
Ker mu zobki rastejo celo življenje, mu moramo kupiti mineralni kamen za glodanje in mu ponuditi lesene izdelke s katerimi si bo zobke krajšal.
OB PRIHODU V NOV DOM
Kunca damo na tla in poÄakamo, da sam pride do nas. Iztegnemo roko, ga pobožamo in pohvalimo. Lahko mu damo priboljÅ¡ek. So Äiste živali in se hitro navadi na straniÅ¡Äe. V kotu kletke, kjer bo opravljal potrebo, mu dajte kotni wc.
NEGA
Predvsem dolgodlake kunce in levjeglave je potrebno redno Äesati. Po potrebi je treba striÄi nohte, vendar je ob tem treba biti previden, da ne gremo predaleÄ.